Radionica > Motor

K&n filter u zimskim uvjetima

(1/1)

danc234:
Poštovati
Najprije lijep pozdrav svima!
Zanima me informacija koju sam čuo da k&n filter zraka šteti motoru u zimi jer motor dobiva previše hladnog zraka koji loše utječe na klipove,tj. "jede ih"!
Tko sam dobio uputstvo kad sam kupovao filter i da ga je zimi zapravo najbolje skinut!
Zna li netko šta o tome?

Robi_101:
Nisam cuo za tako nesto, K&N imam preko 10 godina (tri auta) i nikad nisam imao problema ili primjetio probleme. Protok zraka je veci, nisam siguran kakve probleme bi mogao uzrokovati malo vise zraka. Da li postoji zimski filter za zrak? :)

Mozda ti je ovo rekao netko tko koristi gljivu i montirao ju je odmah pored ispusne grane :)

zlogi:
Nema zime samo gas!  :snjesko:

ZoRkOnE:
5 godina vozio i ljeto i zima sa tim filterom. i to panelom. samo redovito pranje i gas  :thumbsup:

ranger:
samo ti lambda sonda moze pojest klipove ako je neispravna, kn ti da vise zraka, lambda sonda to prepozna i baci vise goriva i sve pet (ona odrzava omjer zraka i goriva kako nebi imao previse kisika u cilindru i na taj nacin proizvodio stetni NOx plin a i imao efekt autogenog rezanja u cilindru tj na klipu koji prvi stradava)

Navigacija

[0] Lista Poruka

Go to full version