Author Topic: dali tko zna ULJA  (Read 3988 times)

Pavo GSI

• Advanced Member
dali tko zna ULJA
« on: 31. Siječanj 2012, 06:22 »
eto zanima me dali je ovo kvaliteta ili neka namjesavanja hvala i moze GB
http://www.motorna-ulja.hr/
Tko je krenuo protiv mene zahebo se u samome startu...

cabdriver

• Member
  • **
Odg: dali tko zna ULJA
« Reply #1 on: 31. Siječanj 2012, 12:42 »
Nije fake ulje. Deklaracija nije samo na ruskom nego na svim jezicima.
I u Njemackoj imas firmu slicnog naziva i imaju iste cijene a i kod nas bi vec bila zatvorena da su lazna ulja, i itekako da bi se saznalo da je bilo problema s uljem.
Ja ga koristim u 3 auta, od toga u tdi motoru vec 3 izmjene i sve normalno. Neki dan mijenjao brtvu poklopca ventila i bregasta je ko nova, nema cadji, sluzi, ostataka i sl.
Nitko me dosad nije uspio uvjeriti da je mobil 5w30 esp za 150 kuna original a ovaj za 70 da nije, isto tako kako mogu biti 100 siguran da ovaj za 150 kuna nije laznjak.

cabdriver

• Member
  • **
Odg: dali tko zna ULJA
« Reply #2 on: 31. Siječanj 2012, 18:20 »
Odeš u Buzin na spomenutu adresu, otvoriš gepek, platiš u prijamanoj kancelariji goptovinom ili karticom i dok ti plaćaš oni ti već stave kutiju u gepek.
Minimalna količina je najmanje kartonsko pakovanje i ovisi od proizvođača do proizvođača. Konkretno, 12 kila mobil-a me izašlo cca 150 kuna skuplje nego što bi platio 4 kile u maloprodajnim trgovinama autodijelova. Za tih 30% više novaca sam dobio još dvije gratis izmjene - miran 30 000 km, a meni je to puno jer radim 50 000 km kroz godinu. Kad se samo sjetim da sam za pumpe duse tdi svaku izmjenu s uljem i filterom plaćao blizu 900 kuna dođe mi muka.
GB po meni i nema smisla jer ulje u originalnoj ambalaži ima rok trajanja i do 10 godina, ako se malo voziš, kupiš 12 kila i miran si 3 godine.

« Last Edit: 31. Siječanj 2012, 18:22 by cabdriver »