Author Topic: Fiat punto 2 - brtva glave 1.2 16v  (Read 7258 times)

godless

• Member
  • **
  • Fiat Punto 1.2 16v Sporting
    • http://www.cropc.com
Fiat punto 2 - brtva glave 1.2 16v
« on: 5. Studeni 2011, 23:53 »
Prije mjesec dana sam uzeo jos jednog punta i auto super. Jucer idem da promjenim antifriz termostat i jos neke sitnice i skinem cep motora i vidim da ima emulzije ispod cepa. Vec unazad 2 tjedna mi zna u jutro kada ga upalim čje se gloktanje vode par sekundi misli sam da sistem nije ozracen.
Znaci glavu predpostavljam treba dole i brusenje, sto se tice dijelova zvao sam par trgovina i cijena brtvila ( citav set za gornju zonu motora ) oko 600kn. Dali je tko slucajno radio glavu na 1.2 16v i so sve treba od dijelova i preporuka. Hvala

Raven_sk

• Guest
Odg: Fiat punto 2 - brtva glave 1.2 16v
« Reply #1 on: 6. Studeni 2011, 07:49 »
brtva glave, poklopca ventila, termostat, termo prekidac, 5 litara antifriza, obrada glave, ulje, filter ulja, promjeni odmah i filter zraka, posao od 2 sata mehanicarski, plus vrijeme za obradu glave, nema dugo jednog takvog radio.......

Hektor

• Advanced Member
« Reply #2 on: 6. Studeni 2011, 13:43 »
Prije par dana sam složio takav motor i postoji dvije varijante brtvi. Limena i papirna ako je limena vrlo lako da je glava prdnula u karabit lampu jer limena teško izgori a i u te dvije varijante ima razlike u gumicama ventila.
Zabrani pristup amaterima jer faza nije u GMT nego kad su svi klipovi ravni (oznake nema nego ide komparator na prvi klip) te se usisna i ispušna bregasta zaglave originalnim pinom (ako ih ne raskopaš dovoljno je samo ispušnu)

I još jedan problem su poklopci na vijcima bregaste oni imbusi na vrhu napravljeni su od aluminija i uglavnom im se izvuće navoj pa ih treba promijeniti. Taj motor ima dosta velike zatezne momente pa nemoj stezati sa kojekakvim provizornim toraksima nego nabavi fiatove torakse sa ravnim vrhovima.
Mrzim rasizam i crnčuge !

Hektor

• Advanced Member
« Reply #3 on: 6. Studeni 2011, 13:45 »
E da i taj set brtvi za 600kn mislim da nije ni za Jakuševac :thumbdown:
Mrzim rasizam i crnčuge !