Author Topic: AUTOPLIN  (Read 18464 times)

black_dream

  • Advanced Member
  • ****
  • Posts: 1401
AUTOPLIN
« on: 30. Srpanj 2011, 23:27 »
Zanima me ugradnja autoplina.
Neznam da li to tko radi u Sisku.

Kakve su cijene, da li je moguće kupiti sistem preko oglasa i dati nekome da ugradi ili?




Žac

  • Advanced Member
  • ***
  • Posts: 267
Odg: AUTOPLIN
« Reply #1 on: 31. Srpanj 2011, 03:20 »
Sto se tice ugradnje imas u SK kod IDISa s ljeve strane pored Vrbanusa...
A sto se tice cijene ovisi ti o usisnoj grani... od 1000-1500 €
Za polovno nisam bas, al' treba se raspitati....  :thumbsup:
Gospodar si onih rijeci koje nisi rekao, a rob si onih koje si rekao..! :)
Tesko je odluciti izmedu srca i navike...! ;)

Raven_sk

  • Guest
Odg: AUTOPLIN
« Reply #2 on: 31. Srpanj 2011, 06:57 »
polovno ti ja mogu nabaviti, kum iz italije vec neko vrijeme prodaje polovna dva sistema, s time da ces morati pricekati deveti mjesec da ja odem za bresciu ili bozic da on dopelja, bial bi neka simbolicna cijena za landi renzo sistem koji ti ne bdw jedan od naj sistema ;)
 samo neznam tko ce ti to ugraditi i za koje pare.....naime, on je tamo ovlasteni landi serviser i s nekog polupanog auta je poskidao nekoliko sistema koji mu stoje i tamo to ne zeli ugradjivati da gazde ne pomisle da nesto kemija.....takodjer znas da je atest i sve ostalo pusiona, jedino ak ces se furati na to da si kolega ekipi koja te zaustavi pa da te ne salju na vanredni tehnicki ;)


ZoRkOnE

  • Global Moderator
  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 3666
  • Dežurni provokator DPS team-a
Odg: AUTOPLIN
« Reply #3 on: 31. Srpanj 2011, 08:27 »
probaj i kod didija na zibelu, on ti ima landi renzo.
uglavnom mislim da ces tesko atestirati polovni plin koji je izvadjen iz nekog auta i da ti nece nitko dati racun da ga je ugradjivao da bi mogao napraviti atest.
ali tko zna, u danasnje vrijeme sve je moguce. samo je bitno da imas papire od tog sistema
Pusti nek lupa... kad pukne znat ćemo šta je :D

Aerodeck

  • Member
  • **
  • Posts: 187
Odg: AUTOPLIN
« Reply #4 on: 31. Srpanj 2011, 08:35 »
što se tice polovnog plina to ti je pušiona,ovako stvari stoje,polovni tko ti bude ugradjivao nece ti dati nikakvu garanciju na rad,kao drugo trazit ce te nove ventile koji su potrebni a cijena je pola novog sistema,a ako se kasnije odlucis atestirati neceš imat papire,ja sam sve ispitao kad sam išao ugradjivati,cak sam imao u ponudi za svoju hondu komplet instalaciju za 1500 kn naravno bez papira. na kraju sam našao na honda forumu dečka koji radi plin u V.Gorici,ja ugradio Landi Renzo i imam 2 god garancije kod njega,ja zadovoljan,ako hoces broj ja ti PM-am
 kazne da ti ne pricam kakve su,ja sam skoro popušio kaznu sa atestom jer mi krava u CVH nije rekla da moram upisati u prometnu  auto plin
zivi svaki dan kao da ti je posljednji jednom ces biti u pravu

black_dream

  • Advanced Member
  • ****
  • Posts: 1401
Odg: AUTOPLIN
« Reply #5 on: 31. Srpanj 2011, 10:35 »
aerodeck...koliko te je izasao plin taj u V.G sta ti je radio?

Raven_sk

  • Guest
Odg: AUTOPLIN
« Reply #6 on: 31. Srpanj 2011, 19:56 »
probaj i kod didija na zibelu, on ti ima landi renzo.

netko mi rece da vise ne radi, navodno financijski problemi, a cuo sam da dobro radi taj dio posla......bilo bi zgodno znati radi li ili ne radi :)

Raven_sk

  • Guest
Odg: AUTOPLIN
« Reply #7 on: 31. Srpanj 2011, 20:34 »
ja znam da cesto imaju akcije, i to znaju masu puta stajati na zagrebackoj kod benzinske i kad vide da imas plin samo te otprate do STP-a da vide dali sve stima.......cuj i ja sam se godinama vozio na lozu pa sam samojednom "bjezao" od kontrole, a jednom sam podlegao kontroli kad sam bio cist, pa bit ce da smo oboje imali srece :) da bog da te pratila tako jso sto godina :)

Vlado

  • Advanced Member
  • ****
  • Posts: 1159
Odg: AUTOPLIN
« Reply #8 on: 31. Srpanj 2011, 20:40 »
Iskreno nikad me nije zaustavila policija u Sisku, pa neću tvrditi da sam u pravu.

I bolje da te nije zaustavila policija u SK jer sta se tice strogoce mislim da nema strozih u HR!!
Ja sam imo sranja s plinom dok god ga nisam atestiro, a kad sam ga atestiro svaki put kad su me zaustavili trazili su me atest dok se nisu uvijerili da je sve ok.. A mislim da po novom nema sanse da u SK prodje auto bez atestiranog plina ako se nema DEBELA SPAGA..
Black zna o cem pricam..

Vlado

  • Advanced Member
  • ****
  • Posts: 1159
Odg: AUTOPLIN
« Reply #9 on: 31. Srpanj 2011, 20:52 »
Zaheban ti je ovo grad sta se tice tog pitanja.. :dry:

black_dream

  • Advanced Member
  • ****
  • Posts: 1401
Odg: AUTOPLIN
« Reply #10 on: 1. Kolovoz 2011, 08:55 »
da malo smo otisli u OT.

sto se tice policije, kako kaže božo ako si fin i ne divljas i neznam sta, neće te nista ni pitati.

Psiho

  • Member
  • **
  • Posts: 142
Odg: AUTOPLIN
« Reply #11 on: 16. Listopad 2011, 22:32 »
ako te zanima plin dat cu ti broj od decka u zg koji se tim bavi meni osobno ugradjivao u auto !!!!! Ovo u sisku ti je goli k............... nejdi kod Didija ako boga znas !!!! 0915302103 tomislav nazz ga i dog se s njim

Raven_sk

  • Guest
Odg: AUTOPLIN
« Reply #12 on: 17. Listopad 2011, 08:44 »
ja jos nisam radio na plinu koji ej dobro ugradjen u hrvaskoj, pa ni kod didija, ni kod ongo plinasa u mlaki koji je najpoznatiji ni igdje drugdje...vrlo jednostavno niti jedan ne postuju naputke proizvodjaca samog plina i tu uvijek nastaju problemi.......imam kuma u italiji koji je ovlasten za landi i naugradjivao se instalacija pun kufer i osamsto, poslao sam mu par slika instalacija kako je to odradjeno u hr.....niej se mogao nacuditi fuseraju i ta to uopce radi ikako...........ja sam vidio i vozio par vozila u koje je on ugradjivao plin, nema razlike vozio se na plion ili benzin, nema stucanja, gubitaka snage, problema......

To0o0ony

  • Administrator
  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 2452
Odg: AUTOPLIN
« Reply #13 on: 17. Listopad 2011, 14:31 »
Ja sam čuo isto tako hrpu puta ljude da su rekli da nemaju apsolutni nikakvih problema s plinom i im auti idu sasvim normalno bez obzira vozili na bengu ili plin. Carbonmania je jedan od njih.
"Bolje 5 minuta kasnije, nego 50 godina ranije",
"Without racing there is no Honda",
"Wings are for penguins"

Aerodeck

  • Member
  • **
  • Posts: 187
Odg: AUTOPLIN
« Reply #14 on: 17. Listopad 2011, 15:39 »
20 000 tkm bez ikakvih problema za sad,naravno uz servis na 10 000.
zivi svaki dan kao da ti je posljednji jednom ces biti u pravu

DarioGTI

  • Member
  • **
  • Posts: 163
  • Dacia SuperNova 1.4 LPG '02
Odg: AUTOPLIN
« Reply #15 on: 17. Listopad 2011, 19:01 »
Evo moje iskustvo s plinom:

Dakle, Dacia SuperNova 1.4 2003g. ima plin od 60 000km - sada je na 208 000km - nikad nikakav problem,
Chevy Matiz 0.8 - Plin ubačen odmah u startu, prešao oko 50-60 000km , onda je prodan, nikad problema,
Dacia Logan MCV 1.6 16v - plin ubačen također odmah nakon kupnje auta, prodan sa 55 000 na satu, nikad problema,
Dacia SuperNova 1.4 2002. (moja) - plin ubačen na 52 000km, sada je na 52 800km, nema problema.

Svi auti imaju Lovato sustave, ugrađeni u istoj radionici, samo je ova prva Dacia imala Lovato Fast (sa onom diznom koja se djelila na 4 dizne), a ovi kasnije auti su imali onu generaciju plina poslje (sa direkt diznama).

Tako da - PLIN? YEEESS!!
Dacia Club Croatia

SupeRNova 2002 E7J LPG -> 80 000 km     
SupeRNova 2003 E7J LPG -> 219 200 km (!)             Dacia 4ever
MCV ph1 K4M LPG laureate-> 55 000km (sold)

vladovw

  • Member
  • **
  • Posts: 97
Odg: AUTOPLIN
« Reply #16 on: 17. Listopad 2011, 19:21 »
plin -ma neeee
meni je u golfu 3 (2.0i 115 ks)eksplodirao motor a ugradjivan u zg u cepelinu,
relativno dobro napravljeno ali uvjek neka sranja,nije imao onaj zauljivac,pa se zastopa jedan filter
pa drugi onaj mali pa ode isparivac,a da nepricam da svako malo k njima na komp jer se auto znao ugasit
na leru
ako je to tako super sto tvornice nerade odma auto na plin i gotovo
uglavnom ja -nikada vise

Psiho

  • Member
  • **
  • Posts: 142
Odg: AUTOPLIN
« Reply #17 on: 18. Listopad 2011, 19:38 »
plin -ma neeee
meni je u golfu 3 (2.0i 115 ks)eksplodirao motor a ugradjivan u zg u cepelinu,
relativno dobro napravljeno ali uvjek neka sranja,nije imao onaj zauljivac,pa se zastopa jedan filter
pa drugi onaj mali pa ode isparivac,a da nepricam da svako malo k njima na komp jer se auto znao ugasit
na leru
ako je to tako super sto tvornice nerade odma auto na plin i gotovo
uglavnom ja -nikada vise
moj golf 1.8 presao 90tkm  ugradio u cepelinu i nikad problema s plinom !!!! a TO STO SI ISAO NA KOMP I JA SAM POSTO MI NIJE LAMBDA ODRAĐIVALA

Raven_sk

  • Guest
Odg: AUTOPLIN
« Reply #18 on: 18. Listopad 2011, 19:55 »
odite samo na LPG forum i to hrvatski pa cete vidjeti koliko ljudi spominej cepelin i ostale po zagrebu i koliko problema imaju s plinom......oni koji se fakat voze i rade puno kolimetara zbog cega i ugradjuju plin imaju probleme, ekipa kao bozo (predpostavljam, koliko sam shvatio iz tvoje garaze, oprosti ako grijesim) koji kupe auto, naprave 5 tisuca i prodaju auto neke vece probleme ne mogu ni primjetiti

Raven_sk

  • Guest
Odg: AUTOPLIN
« Reply #19 on: 21. Listopad 2011, 17:52 »
ma gledaj, nisi me shvatio, ja ne generaliziram i ne pljujem po plinu, kako rekoh, vidio sam preko nekoliko plinskih instalaacija koje je ugradjivao covjek u italiji i kod kojega nema "danas mi se neda pa cu sfusati"......govorim samo da velika vecina ljudi u hrvatskoj (barem onih koji kontaktiraju samnom) imaju ogromnih problema s plinom, a veliak vecina tih problema je do lose ugradnje......i toga sto ljudi ne shvacaju da i najmanji problem na plinu se uvecava 2000000 puta na plinu.........sretno s plinom ;)