Author Topic: AUTOPLIN  (Read 17041 times)

Shalkan

• Advanced Member
Odg: AUTOPLIN
« Reply #20 on: 23. Listopad 2011, 20:02 »
najbolje ti je da odes na Tifon i sjednes i kafic i gledas kak ljudi pune plin u aute...i obrati pozornost kad pale aute i kad krecu kak auti trokiraju dime i neznam ni ja sta sve ne...

black_dream

• Advanced Member
« Reply #21 on: 24. Listopad 2011, 17:22 »
to su samo price da trokiraju...

black_dream

• Advanced Member
« Reply #22 on: 27. Studeni 2011, 21:08 »
trazim plinsku instalaciju, moze i polovno (to bi bilo najbolje).
Instalacija bi isla na Chryslera, ima plasticni usis.
E sad je problem sta da tražim, šta da gledam,molio bi za pomoć.

carbon mania

• Advanced Member
« Reply #23 on: 27. Studeni 2011, 22:31 »
ma kakva polovna?? dal bus 2-3 tkn za polovno kaj ide na olasticnu granu i nemres atestirat, nemas garanciju i nista, imas u kt za 6000kn i ok ugraduju. ja nisam stvarno do sad  imao ikakav veci problem, nit mi je trokirao, niti nista, jednom mi se zastopao filter plina, al boze mili ima i loseg benzina i dizla tako da ...
a napravio sam do sada preko 100000km na plin...
CARBON
Ugra?ujen muziku, izrada panela,kutija, stakloplastika...

black_dream

• Advanced Member
« Reply #24 on: 28. Studeni 2011, 16:19 »
znaci trebam direktni? Božo daj mi reci jel znas nekoga tko to može ugraditi? (ne trazim neku garanciju, ali hoću samo da radi i da vozi)

Hektor

• Advanced Member
« Reply #25 on: 1. Prosinac 2011, 19:05 »
Strpi se do drugog mijeseca navodno ce država subvencionirati 50% za ugradnju autoplina i ukinuti onu neku taksu prilikom registracije vozila tako da se može i očekivati poskupljenje autoplina.
Mrzim rasizam i crnčuge !

black_dream

• Advanced Member
« Reply #26 on: 1. Prosinac 2011, 21:08 »
 :good:

najbolje da padne snijeg i da se vozimo na  :dzukci:

MaRiO

• Global Moderator
  • Advanced Member
« Reply #27 on: 3. Prosinac 2011, 09:49 »
Strpi se do drugog mijeseca navodno ce država subvencionirati 50% za ugradnju autoplina i ukinuti onu neku taksu prilikom registracije vozila tako da se može i očekivati poskupljenje autoplina.

to su rekli i za ovu godinu...nadam se da će biti tako....
......................................................

black_dream

• Advanced Member
« Reply #28 on: 3. Prosinac 2011, 17:31 »
evo imam jednu ponudu za plin, cijena nije velika pa neznam dali to kod mene paše.

Prodajem direktni auto plin za vozilo sa 4 cilindras,kompletan sa atestom i svim papirima. Plin se nalazi u autu i može se isprobati. Ugrađen i atestiran 2007 godine. Boca je 53 litre (na mjestu rezervnog kotača) marke STAKO POLJSKA. Kompjuter i injektori marke O.M.V.L. , isparivač marek O.M.V.L. DREAM. Sve 100% ispravno

ZoRkOnE

• Global Moderator
  • Ultra Member
  • Dežurni provokator DPS team-a
« Reply #29 on: 4. Prosinac 2011, 05:43 »
mislim da nema neke filozofije koliko sam ja upoznat sa plinom. razlika je samo u cilindrima i dali ti je usisna grana aluminijska ili plasticna.

to sta ti je taj plin atestiran ti nema nikakve prednosti jer da bi ga ti ugradio u svoj auto opet moras provlaciti sve nove lajtunge i struju jer ove sigurno ne budes prebacivao jer nije za igranje s tim, a to ti treba raditi ovlasteni majstor koji bi ti trebao dati racun da bi ipak radio opet atest jer vise nije u vozilu u kojem je bio. :pardon:

toliko sam ja upoznat s time kad sam se raspitivao, ako sam u krivu dajte me ispravite pa ce se valjda naci neko rijesenje :thumbsup:
Pusti nek lupa... kad pukne znat ćemo šta je :D

kerbi

• Newbie
  • *
« Reply #30 on: 2. Siječanj 2012, 14:44 »
Ajd iz iskustva. Malo sam upoznat s tematikom.
Plin se neće subvencionirati ni ove godine. Dapače na stranici kukuriku koalicije je pisalo da ga oni čak i ne smatraju ekološkim gorivom (na osnovu čega bi trebala ići subvencija). Sad nemam pojma kako je svima drugim državama osim njima, al eto.
Razlika kdo ugradnje diretni ili na flanđu nije baš direktno vezana uz materijal usisne grane već uz benzinsko injektiranje. Uglavnom ako imaš benzinsko ubrizgavanje "injection" tj svaki cilindar ima svoju diznu, onda se ugrađuje direktno ubrizgavanje jer je to plinski ekvivalent tom tipu ubrizgavanja. Ako imaš monopoint ubrizgavanje benzina, tj. jedan injektor na početku usisne grane onda ide flanđa i nije moguće ugraditi direktno ubrizgavanje. Sve ove druge triper kombinacije koje nude naši majstori su: 1) kršenje direktnih uputa proizvođača što uvijek vodi u probleme
2) vrlo često i opasno i hazardno za samu usisnu granu i auto.
Ugradnja neatestirane polovne instalacije (od koje nemate papire) je ne isplativa i nemoguće ju je Atestirati jer morate imati ogrinalne papire od ECU-a, i isparivaća kao i izjavu ovlaštenog servisera za tu marku i tip instalacije. Sve ostalo se ne može atestirati bez obzira tko to ugrađivao i kako. I da morate stavljati nove lajtunge i bocu noviju od 2 godine jer stare ne možete atestirati.

kerbi

• Newbie
  • *
« Reply #31 on: 3. Siječanj 2012, 12:30 »
mislim da nema neke filozofije koliko sam ja upoznat sa plinom. razlika je samo u cilindrima i dali ti je usisna grana aluminijska ili plasticna.

to sta ti je taj plin atestiran ti nema nikakve prednosti jer da bi ga ti ugradio u svoj auto opet moras provlaciti sve nove lajtunge i struju jer ove sigurno ne budes prebacivao jer nije za igranje s tim, a to ti treba raditi ovlasteni majstor koji bi ti trebao dati racun da bi ipak radio opet atest jer vise nije u vozilu u kojem je bio. :pardon:

toliko sam ja upoznat s time kad sam se raspitivao, ako sam u krivu dajte me ispravite pa ce se valjda naci neko rijesenje :thumbsup:
Eh da. To što je atestiran je prednost jer znaći da ima sve papire koje mu trebaju da ga atestira kod sebe.