Author Topic: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete  (Read 12521 times)

rabbit

  • Member
  • **
  • Posts: 154
  • AUDI A4
Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« on: 3. Svibanj 2012, 14:10 »
Nedavno se odlučim na zamjenu zupčastog remena i izmjenu ulja po akcijskim cijenama kod Zubaka u Sesvetama i ta me sitnica koštala ni manje ni više nego 7400 kn.Cijena je takva zato što u njihovoj akciji izmjene zupčastog remena ulazi samo remen i pumpa i ništa više.Tu priči naravno nije kraj jer sam naručio i dijagnostiku motora jer se turbo kao malo uljenio.Za sve to njima naravno treba 2 radna dana kao da sklapaju potpuno novog.Napokon je vozilo spremno i gospodin zadužen za mene mi objašnjava kako je moj turbopunjač umro i da naprosto nikad nije vidio lošiju turbinu koja da se jedva vidi od ulja i masnoće.Meni naravno krenule suze jer nemogu vjrovati da je moj limeni ljubimac na samrti i već grčevito razmišljam kako ga putem do doma prodati ili jednostavno gurnuti u Savu.Čovjek to naravno vidi na mom licu i uputi nekoliko riječi utjehe kao i ponudu da se kod njih novi turbo može ugraditi za samo 6800 kn bez ruku.Vidi on da meni treba malo vremena da razmislim pa mi doveze neopran auto pred salon sa izlikom da je gužva na pranju a meni se sigurno žuri ali zato mi poklanja krpu za čiščenje prozora i sredstvo za čiščenje istih...............
Ja danima razmišljam i čitam kao lud po internetu sve o turbinama i meni se sve više čini da mene neko lagano valja.Nazovem frenda mehanikusa i zamolim ga nek i on baci oko na tu tužnu priču i nakon kratkog vremena turbina je pred nama i čovjek se nemože načudit u kako dobrom stanju ona je.Potpuno suha i bez ikakvog lufta.Sve se to vrati i idemo dalje,nakon nepunih pola sata dolazimo do pravog kvara za čije otklanjanje nam treba čak 76 kn jer se radi o dvije gumene brtve na visokotlačnom vodu.
Ono što me najviše smeta je da ti lopovi kod zubaka koji su mi naplatili za svoj rad 7400 kn nisu bili zadovoljni sa tom zaradom nego su mi htjeli oteti još jednom toliko za kvar koji su mogli otklonit sa lakočom.

Moja preporuka za sve koji ikad misle odvesti svog Audi-a u ovlašteni servis kod Zubaka u Sesvete ------NI ZA ŽIVU GLAVU !!!
« Last Edit: 3. Svibanj 2012, 15:02 by To0o0ony »

Robi_101

  • Global Moderator
  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 6035
  • prvak u šivanju goblena
    • http://www.oldtimerclub-sisak.hr/
Odg: Još jedan neugodnjak ......
« Reply #1 on: 3. Svibanj 2012, 14:13 »
ajme meni...  :ph34r:  ovlašteni servis kažeš? drugi puta kad ćeš raditi servis, pitaj ovdje... imamo iskustva i "set" provjerenih majstora

To0o0ony

  • Administrator
  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 2452
Odg: Još jedan neugodnjak ......
« Reply #2 on: 3. Svibanj 2012, 15:01 »
Stvarno je to tužno ako je turbina bila u oke stanju, a oni nadrobili da je koma. Kao što Bube reče - seeee bum ih tužil!

Promjenih samo naslov, nek se vidi.
"Bolje 5 minuta kasnije, nego 50 godina ranije",
"Without racing there is no Honda",
"Wings are for penguins"

To0o0ony

  • Administrator
  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 2452
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #3 on: 3. Svibanj 2012, 15:18 »
Kakve to ima veze s naivnošću ako čovjek ide u OVLAŠTENI servis? Ako bi u nekog trebao imati povjerenje onda su to oni. Da njima netko stisne koju prijavu nebi to bilo tako, ali kad smo mi naučili pričat i žalit se i ne poduzimat ništa.

Donji dio poruke nema veze s temom, odveo bi nas u neke druge vode.
"Bolje 5 minuta kasnije, nego 50 godina ranije",
"Without racing there is no Honda",
"Wings are for penguins"

Dejo

  • Advanced Member
  • ***
  • Posts: 381
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #4 on: 3. Svibanj 2012, 16:12 »
To ce ti se dogadjat uvjek dok malo drugacije ne porazgovaras s njima
Zvuci kao Golf ali nije Golf......Samo je jedan GOLF



NO TURBO NO FUN !!

zelja_vw

  • Global Moderator
  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 2081
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #5 on: 3. Svibanj 2012, 17:30 »
toliko o ovlaštenim servisima kojima sam godinama prodavao (a i danas) zamjenska dijelove... :whistle:

užas!!! :thumbdown:

Sheva

  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 1543
  • Eat my rust
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #6 on: 3. Svibanj 2012, 21:52 »
ovo da ti ni auto nisu oprali za tu lovu i da su te htjeli oderat i da samo tu se iskukaš mi nema smisla, dao bi si truda makar otić kod istog stričeka i trazit da skinu tu razjebanu turbinu da ju vidim...

Ivan90

  • Newbie
  • *
  • Posts: 35
    • http://www.dreampowersisak.com
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #7 on: 4. Svibanj 2012, 18:42 »
ništa čudno ima i jedan primjer gdje je lik doso doma kod mog starog i stari mu napravio za 50 kn ono za sta su mu u servisu rekli da mora kupit cijeli novi far koji kosta oko 1500 kn.. jbg sranja se desavaju i treba uvijek bit informiran kolki ljudi koji se ne kuze nimalo u nista oko auta a imaju novaca odvezu u servis i ovi ih deru..
Cuore Sportivo

Sheva

  • Ultra Member
  • *****
  • Posts: 1543
  • Eat my rust
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #8 on: 5. Svibanj 2012, 12:37 »
ne radi se o tome da ljudi imaju novaca nego vjeruju ljudima u ovlastenom što bi imalo logike, ali ne i na brdovitom balkanu

rabbit

  • Member
  • **
  • Posts: 154
  • AUDI A4
Odg: Još jedan neugodnjak - Zubak Sesvete
« Reply #9 on: 5. Svibanj 2012, 14:17 »
Stvar je vrlo jednostavna,pljuneš 9 soma za auto koji je prepun elektronike i normalno da ga nečeš dati kome god u ruke da po njemu šerafa,potom ugledaš natpis OVLAŠTENI SERVIS-KVALITETA-JAMSTVO-ISKUSTVO-BLA,BLA,BLA i misliš si pa naravno tko zna ako ne oni !?
Dok sam vozio astru to mi naravno nije palo na pamet jer tamo možeš sve sam zamjenit,tako da to nema veze sa naivnošču.Osim toga sam prije zubaka bio kod još dvojice "jeftinih" stručnjaka koji su imali također različite dijagnoze tako da me to nagnalo da odem kod onih koji bi trebali poznavati audije najbolje.Jućer me još nazove lik odande i pita dali sam zadovoljan uslugom,cijenom,itd..........baš mi je došao kao naručen,malo mu bilo neugodno ali barem sam si dao oduška.